Pluszowy Miś – ulubieniec z dzieciństwa, powiernik wielu sekretów obchodzi swoje święto co roku w dniu 25 listopada. Z tej okazji policjanci z koszalińskiej komendy odwiedzili najmłodszych w Sianowie. Była to również doskonała okazja by przypomnieć dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Z okazji „Dnia Pluszowego Misia” policjanci z Wydziału Prewencji koszalińskiej komendy odwiedzili najmłodszych uczęszczających do Przedszkola Gminnego w Sianowie oraz klasy I Szkoły Podstawowej nr 2.

Podczas niecodziennej wizyty policjanci przeprowadziły pogadankę na temat podstawowych zasad, którymi najmłodsi powinni się kierować, aby nie stała im się krzywda i przypomnieli o rozważnym i bezpiecznym zachowaniu się podczas zabaw.

Pluszowy, sympatyczny niedźwiadek rozmawiał z maluchami o bezpieczeństwie w drodze do przedszkola i szkoły, ucząc podstawowych zasad, o których trzeba pamiętać przechodząc przez jezdnię. Komisarz Wojtek wyjaśniał z jakimi zagrożeniami najmłodsi mogą się natknąć w kontakcie ze zwierzętami.

Spotkanie było doskonałą okazją do utrwalenia z dziećmi numerów alarmowych,. Każdy maluch bardzo ucieszył się z wizyty i otrzymał słodki upominek.