Katarzyna Bielecka, Olga Roicka i Małgorzata Weiss prezentują zbiory Mediateki

14.12.2021r. minie 60 lat od wprowadzenia pierwszej płyty analogowej do naszych zbiorów. Była to płyta z piosenką ,,My z Tobą sam na sam” w wykonaniu Olgierda Buczka. Później nasze zbiory wzbogacały się o płyty winylowe z nagraniami tekstowymi, a wraz z postępującą cyfryzacją i ewolucją naszej kolekcji Fonoteka zamieniła się w Mediatekę.

W związku z tak pięknym jubileuszem zapraszamy naszych czytelników do wspólnej zabawy. Podzielcie się swoimi wspomnieniami w komentarzach na facebooku biblioteki. Jesteśmy ciekawe jaka była pierwsza płyta, która zrobiła na Was wrażenie? Może pamiętacie pierwsze bajki słuchane z gramofonu albo audiobook, od którego zaczęła się Wasza przygoda ze słuchaniem książek? Przewijaliście kasetę by posłuchać kolejny raz ulubionej piosenki, a może wymienialiście się płytami CD ze znajomymi? Chcemy poznać Wasze historie! A jeśli macie jakieś wspomnienia związane z Fonoteką lub Mediateką to tym bardziej się nimi podzielcie z nami.

Możecie umieszczać same tytuły lub dołączyć do nich zdjęcie albo opis wspomnienia związanego z danym egzemplarzem, bez względu na jakim był nośniku.

Zapraszamy do udziału! Na najciekawsze komentarze czekają nagrody!