W tym roku Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada 21 października, natomiast Tydzień Mediacji rozpoczyna się 18 października. Celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi na możliwości i korzyści płynące z wykorzystania mediacji jako narzędzia pomocnego przy rozwiązywaniu sporów.

Do akcji aktywnie włączyli się policjanci z koszalińskiej komendy. W dniu 20 października 2021 roku w Komendzie Miejskiej Policji w Koszalinie przy ul. Słowackiego 11, w godzinach od 9:00 do 15:00 dyżur będzie pełniła sierż. Paulina Wiśniewska-Basiak z Wydziału Prewencji, udzielając bezpłatnych porad dotyczących możliwości przeprowadzenia postępowań mediacyjnych i rozwiązywania w ten sposób spornych problemów. Osoby zainteresowane będą mogły uzyskać fachową poradę w zakresie rozwiązywania sporów za pomocą narzędzia jakim jest mediacja.

Dyżury mediacyjne

Dnia 21.10.2021 r. (czwartek) w godzinach 8:00 - 15:00 w Sądzie Okręgowym w Koszalinie ul. Waryńskiego 7, pok. nr 119 odbędą się dyżury mediatorów w sprawach cywilnych, gospodarczych, rodzinnych, pracowniczych, karnych i nieletnich, wstęp wolny.

Dnia 21.10.2021 r. (czwartek) w godzinach 8:00 - 15:00 mediatorzy będą także pełnili dyżury telefoniczne w sprawach cywilnych, gospodarczych, rodzinnych, pracowniczych, karnych i nieletnich – pod numerami telefonów dostępnymi na listach mediatorów, zakładka mediacje.

Serdecznie zapraszamy.