Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Koszalin

Policjanci z II koszalińskiego komisariatu zatrzymali 16-letniego sprawcę włamań, do których doszło w trakcie kilku dni, w różnych częściach miasta. Nieletni okradał garaże i zabierał stamtąd przedmioty, które można szybko spieniężyć. 16-latek przebywa w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym, a za swoje czyny odpowie przed sądem dla nieletnich.

W trakcie kilku dni policjanci przyjmowali zgłoszenia o włamaniach do garaży, które miały miejsce w różnych częściach miasta, ale największa liczba dotyczyła ulicy Bosmańskiej. Kryminalni ustalili, że złodziej za każdym razem stosował te same metody wejścia do pomieszczeń. Zrywał kłódkę lub wyłamywał zamek. Z wnętrza garaży najczęściej ginęły drobne przedmioty, które można szybko spieniężyć, ale także elektronarzędzia i sprzęt RTV.

Analizą zgromadzonego materiału dowodowego zajęli się kryminalni z II koszalińskiego komisariatu. Podjęte działania pozwoliły wytypować potencjalnego sprawcę, który został zatrzymany. 16-latek nie stawiał oporu i przyznał się do zarzucanych mu czynów. Mimo młodego wieku był dobrze znany koszalińskim policjantom za wcześniejsze naruszenia prawa.

16-latek został przez policjantów przesłuchany jako nieletni sprawca czynu karalnego i wkrótce odpowie za swoje czyny przed sądem dla nieletnich.  

Sprawa ma charakter rozwojowy, a policjanci prowadzą czynności, aby odzyskać skradzione mienie.