Policjanci z mieleńskiego komisariatu kontrolują miejsca letniego wypoczynku. Funkcjonariusze podczas wakacji odwiedzają zorganizowane dla dzieci i młodzieży kolonie i obozy. Sprawdzane są dokumenty związane ze zgłoszeniem, a także te dotyczące opiekunów. Wizyta policjantów to także doskonała okazja do przypomnienia ważnych zasad panujących podczas letniego wypoczynku.

Każdego lata policjanci kontrolują zgłoszone obozy i kolonie, w których uczestniczą dzieci i młodzież. Sprawdzana jest dokumentacja dotycząca organizacji a także ta związana z opiekunami. By rozszerzyć zakres kontroli mieleńscy policjanci współpracują ze strażakami i służbami sanitarnymi. Dzięki temu można sprawdzić wiele aspektów takiej formy wypoczynku, a w razie potrzeby wspomagać organizatorów.

Wizyty na obozowiskach i koloniach to także doskonała okazja do rozmowy o bezpieczeństwie podczas wypoczynku. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” to akcja, której bezpośrednimi adresatami są dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe. To okazja do rozmowy i odpowiedź na pytania dzieci, które nie miały dotąd okazji do ich zadania policjantom. Funkcjonariusze przekazują ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa nie tylko w wodzie czy na plaży, ale także w domu czy na ulicy.

Policyjna kontrola przebiegła sprawnie i bezproblemowo, nie było żadnych nieprawidłowości, które wymagałyby interwencji. W najbliższych tygodniach podobne wizyty będą miały miejsce na kolejnych zorganizowanych koloniach i obozach.