Koszalińscy policjanci zorganizowali działania w rejonie drogi S6 przy ulicy Władysława IV oraz Batalionów Chłopskich, które ukierunkowane były na zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego. Akcja przeprowadzona została w związku z licznymi sygnałami od okolicznych mieszkańców dotyczących notorycznego łamania przepisów przez kierowców przemieszczających się tą trasą.

Działania policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego koszalińskiej komendy prowadzone były wielotorowo i trwały przez cały dzień. Punkty kontrolne wystawione zostały w rejonie drogi S6 oraz przy ul. Batalionów Chłopskich.

Policjanci skupili się na bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Sprawdzali między innymi trzeźwość kierowców i stan techniczny pojazdów. Kontrolowali tych, którzy jechali z nadmierną prędkością, nie stosowali się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa lub wyprzedzali w miejscach niedozwolonych.

Mundurowi zwracali również uwagę na wykroczenia drogowe, w szczególności te, których popełnianie może prowadzić do niebezpiecznych zdarzeń. Kontrolą objęte zostały pojazdy ciężarowe poruszające się w rejonie drogi S6.

W wyniku podjętych czynności mundurowi ukarali mandatami 5 kierowców między innymi za zanieczyszczanie drogi i przeładowanie pojazdu.  W związku ze złym stanem technicznym pojazdu  policjanci zatrzymali 2 dowody rejestracyjne.

Takie działania koszalińskich policjantów będą odbywały się cyklicznie.