Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Koszalin

Widok policjantów patrolujących ulice z wykorzystaniem rowerów służbowych nikogo już nie dziwi. Dzięki jednośladom mundurowi są jeszcze bardziej mobilni, co pozwala szybko dotrzeć w miejsca, gdzie trudno dojść pieszo, czy dojechać radiowozem. Głównym zadaniem takich patroli jest reagowanie na wykroczenia porządkowe, akty wandalizmu oraz przejawy demoralizacji nieletnich.

Wzorem lat ubiegłych wraz z rozpoczęciem wakacji pojawiły się policyjne patrole rowerowe w pasie nadmorskim. Policjantów na jednośladach można spotkać w miejscach trudno dostępnych dla radiowozu między innymi w okolicach alejek parkowych, czy ścieżek leśnych. Mundurowi nie tylko oddziałują prewencyjnie swoją obecnością, ale również podejmują liczne interwencje wobec osób łamiących przepisy.

W ostatnim czasie funkcjonariusze na rowerach prowadzili w pasie nadmorskim działania profilaktyczne ukierunkowane na niechronionych uczestników ruchu drogowego.        

Funkcjonariusze przy każdej możliwej okazji uświadamiają, że każdy uczestnik ruchu drogowego musi być odpowiedzialny na drodze. Stosowanie się do przepisów m.in. do zasady ograniczonego zaufania, jak również kierowanie się rozsądkiem może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie. Policjanci przypominają, że chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii.

Pamiętajmy! Obowiązek zachowania szczególnej ostrożności spoczywa nie tylko na kierującym, ale także na pieszym i rowerzyście!