Siedmiu nietrzeźwych kierujących, aż ośmiu tych, którzy wbrew sądowemu zakazowi zdecydowali się wsiąść za kierownicę pojazdu oraz piętnaście kolizji, to bilans weekendowych kontroli przeprowadzonych przez policjantów koszalińskiej komendy na drogach miasta i powiatu.

Kontrole trzeźwości, to jeden z priorytetów pracy Policji. Każdego dnia, dbając o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu, mundurowi wyjeżdżają na drogi w mieście i powiecie sprawdzając kierowców.

Tak też było w miniony długi majowy weekend. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego na terenie miasta i powiatu zatrzymali siedem osób, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę samochodu pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Ośmiu kierujących dodatkowo nie zastosowało się do zakazu prowadzenia pojazdu orzeczonego przez sąd.

Policjanci  w trakcie tych dni ze względu na zły stan techniczny pojazdu zatrzymali dziesięć dowodów rejestracyjnych. Siedmiu kierujących za jazdę z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym na najbliższe trzy miesiące pożegnało się z prawem jazdy.

W trakcie długiego weekendu doszło także do piętnastu odnotowanych kolizji, nie było natomiast żadnego wypadku drogowego.

Każdy z zatrzymanych nietrzeźwych kierujących musi liczyć się z odpowiedzialnością karną. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy.