Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Koszalin

Koszalińscy kryminalni nie ustają w walce z przestępczością narkotykową. Tym razem funkcjonariusze zatrzymali 35-latka, u którego ujawnili ponad pół kilograma marihuany. Za posiadanie zakazanych ustawą substancji grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Koszalinie wydał decyzję o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego koszalińskiej komendy prowadzą czynności operacyjne, rozpoznając tym samym środowisko osób mogących mieć związek z narkotykami. W ten sposób dotarli do 35- latka. Funkcjonariusze podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez mężczyznę ujawnili zakazany przepisami susz roślinny, który został poddany wstępnym badaniom przez technika kryminalistyki potwierdzając, że jest to marihuana o wadze ponad pół kilograma.

Zgromadzony na tym etapie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 35 - latkowi zarzutu posiadania znacznej ilości środków odurzających, a następnie został doprowadzony przed oblicze Sądu, który na wniosek Prokuratury zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje, że posiadanie znacznych ilości środków odurzających zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.