Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Koszalin

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie aktywnie włączają się w realizację programu „Pozory mylą – dowód nie”. Jego celem jest ograniczenie sprzedaży alkoholu osobom niepełnoletnim oraz przeciwdziałanie spożyciu alkoholu w tej grupie wiekowej.

Lato, wakacje i wolne od szkoły to dla młodzieży często okazja, by poczuć się dorosłymi. Młodzi ludzie pozwalają sobie wtedy na nierozważne decyzje i próbowanie rzeczy zakazanych.
Policjanci przez cały rok, ale szczególnie w okresie wakacyjnym zwracają  uwagę na niepełnoletnią młodzież, która próbuje sięgać po papierosy czy alkohol. Oprócz pogadanek mundurowi docierają również do dorosłych, by uświadomić im skalę problemu i wskazać możliwości działania.

Policjanci przypominają sprzedawcom naczelną zasadę, że alkohol i papierosy są tylko dla pełnoletnich. W swoich działaniach opierają się również na edukacji sprzedawców, w zakresie dokładnego sprawdzania dokumentów tożsamości młodych osób. Często bowiem zdarza się, że dowód osobisty posiada osoba niepełnoletnia, a sprzedający nie zwraca uwagi na datę urodzenia kupującego.

Policjanci z koszalińskiej komendy, w ramach programu „Pozory mylą – dowód nie”, odwiedzają sklepy monopolowe w pasie nadmorskim, gdzie przekazują sprzedawcą tematyczne plakaty, naklejki i ulotki. Takie same działania cyklicznie prowadzone są na terenie Koszalina.