Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Koszalin

20.05.2020 | Dodał: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z nieodpłatnej pomocy prawnej mogą już korzystać również jednoosobowe firmy, narażone na skutki pandemii koronawirusa. Zmiany wprowadziły przepisy  tzw. tarczy antykryzysowej 3.0.*

Poszerzono zakres osób uprawnionych do skorzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego o osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą niezatrudniające innych osób w ciągu ostatniego roku. Osoba korzystająca z nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej składa osobie udzielającej nieodpłatnej pomocy prawnej dodatkowe oświadczenie o niezatrudnianiu innych osób w ciągu ostatniego roku.

Ze względów bezpieczeństwa zniesiony został też wymóg złożenia pisemnego oświadczenia, że dana osoba nie może ponieść kosztów pomocy prawnej.

Nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo od marca są udzielane na odległość – telefonicznie i poprzez e-mail. Aby uzyskać poradę należy zadzwonić pod nr telefonu : 790 700 695 lub wysłać e-mail na adres : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

*Zmiany wprowadzono ustawą z 14 maja 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (Dz. U. z 2020 r., poz. 875).