Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Koszalin

5 nieodpowiedzialnych kierowców w miniony weekend zatrzymali na drogach naszego miasta i powiatu koszalińscy policjanci. Sprawcy odpowiedzą przed sądem za kierowanie pojazdem pomimo aktywnego zakazu, za jazdę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego. Ne zabrakło też tych, którzy za jazdę z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym stracili prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.

W trakcie minionego weekendu koszalińscy policjanci zatrzymali aż 5 kierowców, którzy swoim zachowaniem na drodze zagrażali innym uczestnikom ruchu drogowego.
Pierwszym z zatrzymanych do kontroli drogowej był 34-latek, który kierował pojazdem marki opel mając 1,3 promila alkoholu w organizmie.U kolejnego z zatrzymanych mężczyzn wstępne badanie narkotesterem wykazało, że kierował pod wpływem amfetaminy. W toku dalszych czynności okazało się również, że 23-latek w pojeździe, którym się poruszał miał jeszcze 8 gramów zakazanych ustawą substancji. Kolejny z zatrzymanych przez policjantów w Będzinie 20-latek miał w chwili kontroli w organizmie marihuanę.
Mundurowi zatrzymali również 2 osoby, które prowadziły pojazd pomimo aktywnego sądowego zakazu.

W trakcie dwóch dni policjanci z koszalińskiej drogówki, podczas działań kontrolno-pomiarowych zatrzymali uprawnienia do kierowania czterem nieodpowiedzialnym kierowcom, którzy jechali z nadmierną prędkością w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

W związku z popełnionym wykroczeniem policjanci zatrzymali mężczyznom prawo jazdy na trzy miesiące oraz nałożyli na nich mandat i 10 punktów karnych.