Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Koszalin

W ostatnich dniach na terenie całego kraju wprowadzone zostały kolejne zasady bezpieczeństwa. Do 11 kwietnia włącznie nie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Chodzi o bezpieczeństwo sanitarne nas wszystkich i spowolnienie rozprzestrzeniania się SARS-COV-2. Kontakty z innymi osobami musimy ograniczyć do minimum. Przestrzegania obowiązujących obostrzeń pilnują patrolujący miasto policjanci zarówno z pokładów radiowozów jak i policyjnego drona.

Nowe przepisy zakazują wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. Co prawda wyłączają z tego zakazu rodziny, ale i tutaj apelujemy o rozsądek i nie narażanie swoich bliskich. Korzystanie z placów zabaw jest zabronione. Są miejscami gromadzenia się różnych osób, a tym samym wysokiego ryzyka zakażenia. Zachowujmy między sobą bezpieczne odległości. Zastanówmy się czy spacer nawet jeśli we dwoje czy z rodziną jest naprawdę niezbędną dla nas sprawą życia codziennego w tak wyjątkowym okresie. Obowiązuje stan epidemii. Najbliższy czas warto po prostu zostać w domu.

Policjanci z Wydziały Ruchu Drogowego koszalińskiej komendy dokonują kontroli środków komunikacji miejskiej, osiedli oraz miejsc grupowania się osób, aby przeciwdziałać zgromadzeniom. Działania prowadzone są wyłącznie pod kątem minimalizacji skutków pandemii.

Dzisiaj bezpieczeństwo Polaków zależy od odpowiedzialnego zachowania każdego z nas !

Apelujemy również o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie polegające na przestrzeganiu wprowadzonych ograniczeń, współpracy i realizowaniu poleceń służb.

 

Pliki do pobrania

  • 29.97 MB