Koszalińscy policjanci w ciągu dwóch dni zatrzymali na naszych drogach aż dziesięć osób, które wykazały się brakiem wyobraźni kierując pojazdami pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Dodatkowo mundurowi zatrzymali trzech mężczyzn, którzy posiadali zabronione ustawą substancje.

Przez ostatnie dwa dni policjanci z koszalińskich jednostek zatrzymali dziesięciu kierowców, którzy swoim zachowaniem na drodze zagrażali innym użytkownikom ruchu. Siedmiu mężczyzn w wieku od 27 do 44 lat zdecydowało się wsiąść za kierownicę mimo, że wcześniej spożywali alkohol. Podczas kontroli okazało się, że niechlubnym rekordzistą jest 24-latek, który jechał seatem ulicą Morską w Koszalinie i miał 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Mundurowi zatrzymali również trzech mężczyzn w wieku od 22 do 26 lat, którzy prowadzili auta pod wpływem środków odurzających. Po przeprowadzeniu wstępnych badań funkcjonariusze ustalili, że kierowcy pojazdów znajdują się w stanie po zażyciu marihuany lub amfetaminy. Ponadto     w volkswagenie, którym kierował 23-letni mężczyzna policjanci znaleźli niewielkie ilości narkotyków. Wszystkie osoby zostały zatrzymane i osadzone w policyjnym areszcie.

W miniony weekend funkcjonariusze zatrzymali również dwóch mieszkańców Koszalina, którzy posiadali przy sobie niewielkie ilości narkotyków.

Sprawami zatrzymanych kierowców zajmie się sąd. Za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi kara do 2  lat pozbawienia wolności. 

Dodatkowo trzech posiadaczy nielegalnych substancji już usłyszało zarzuty, za które grozi do 3 lat pozbawienia wolności