Policjanci z koszalińskiej komendy ostrzegają przed oszustami i złodziejami, którzy pukają do drzwi mieszkań starszych osób. W swoim działaniu są bezwzględni, gdyż nie dbają o to, że zabierają doświadczonym życiem ludziom jedyne, latami odkładane oszczędności.

Koszalińscy policjanci ostrzegają przed złodziejami, którzy okradają starsze osoby. Oszuści podają się za pracowników różnych firm i instytucji. Pod różnymi pretekstami wchodzą do mieszkań starszych osób, a następnie korzystając z ich nieuwagi, kradną pieniądze lub inne wartościowe przedmioty.

Wczoraj ofiarą oszustów stała się 78-letnia mieszkanka Koszalina. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że popołudniu do jej mieszkania przyszło dwóch mężczyzn, którzy przedstawili się za pracowników spółdzielni. Oszuści poinformowali seniorkę, że w pionie hydraulicznym jest awaria i koniecznie muszą sprawdzić, czy w jej mieszkaniu jest woda. Kiedy kobieta poszła z jednym z mężczyzn do łazienki, drugi w tym czasie wykorzystał jej nieobecność i zabrał z szuflady oszczędności i biżuterię.

Po wyjściu mężczyzn z mieszkania 78-latka zorientowała się, że straciła ponad 5 tysięcy złotych.

Opisane wyżej zdarzenie powinno być przestrogą dla wszystkich osób, które nie zachowują ostrożności w kontaktach z obcymi. By ustrzec się przed złodziejami, należy przestrzegać kilku podstawowych zasad.

Najlepiej nie wpuszczać obcych do mieszkania, szczególnie w sytuacji, gdy inni domownicy są nieobecni. Gdy osoby pukające do drzwi podają się za pracowników danej firmy lub instytucji należy prosić o okazanie identyfikatora czy legitymacji z imieniem, nazwiskiem, zdjęciem i pieczątką.

W razie podejrzeń i wątpliwości zaleca się natychmiastowy kontakt z Policją pod numerem 112.