Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Koszalin

20-letniemu piratowi drogowemu, który nie zatrzymał się do kontroli, kierował po alkoholu i zmusił policjantów do pościgu, teraz może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci w trakcie patrolowania ulic Koszalina zauważyli opla, który pędził z ogromną prędkości i prawie uderzył w policyjny radiowóz. Mundurowi natychmiast zdecydowali o zatrzymaniu do kontroli pirata drogowego. Funkcjonariusze podjęli próbę zatrzymania kierowcy opla, jednak on miał inne zamiary i zaczął uciekać ulicami Koszalina.

Funkcjonariusze włączyli sygnały dźwiękowe oraz świetlne i ruszyli w pościg za kierowcą. Mężczyzna nie zważając na łamane przez siebie przepisy i stwarzane zagrożenie dla innych osób pędził ulicami Koszalina. Kierowca opla ostatecznie zatrzymany został przez mundurowych przy ul. Młyńskiej, po tym jak uderzył w policyjny radiowóz.

W trakcie badania na trzeźwość okazało się, że 20-latek prowadził pojazd mając 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

Dzisiaj Sąd Rejonowy w Koszalinie przychylił się do złożonego wniosku i zastosował wobec mężczyzny izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowca, który świadomie zmusi policjantów do pościgu i chcąc uciec, nie zatrzyma się mimo stosowania sygnałów dźwiękowych   i świetlnych - popełnia przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Wydział Kryminalny Komisariatu Policji II w Koszalinie zwraca się z prośbą, aby osoby, które w nocy z 23/24 listopada br. w godz. 0:30 – 0:50 były świadkami w/w pościgu pilnie skontaktowały się z Wydziałem Kryminalnym KP II w Koszalinie przy ul. Krakusa i Wandy 11 lub telefonicznie pod numerem 094-342-91-03,  94 342-93-67, 667-094-242.