Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Koszalin

Policjantka z koszalińskiej komendy spotkała się z pierwszoklasistami ze Szkoły Podstawowej nr 5. Wizyta poświęcona była przede wszystkim przedstawieniu dzieciom podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Podczas wizyty policjantka wyjaśniła uczniom podstawowe zasady bezpieczeństwa związane z zachowaniem się dzieci w domu oraz w szkole. Zwróciła szczególną uwagę na zagrożenia, jakie mogą spotkać najmłodszych w trakcie drogi do szkoły i po zakończonych zajęciach lekcyjnych.

Policjantka omówiła podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zapoznała najmłodszych uczestników ruchu drogowego ze znakami drogowymi i numerami alarmowymi. Funkcjonariuszka przypomniała o obowiązku noszenia elementów odblaskowych, które zwiększają widoczność pieszego, a tym samym poprawiają jego bezpieczeństwo.

Profilaktyczne spotkania z dziećmi wpisały się na stałe w kalendarz zadań koszalińskich policjantów, którzy z dużym zaangażowaniem i w przystępny sposób starają się przybliżyć najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa.