Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Koszalin

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie spotkali się z 5-latkami uczęszczającymi do Przedszkola nr 34. W trakcie spotkania mundurowi uczyli dzieci podstawowych zasad bezpieczeństwa, ale również opowiedzieli o swojej codziennej służbie.

Mundurowi z koszalińskiej komendy przez cały rok odwiedzają dzieci w szkołach i przedszkolach na terenie naszego miasta i powiatu. Tym razem mundurowi spotkali się z 5-latkami z Przedszkola nr 34 w Koszalinie.

Policjanci poprzez zabawę rozmawiali z najmłodszymi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Mundurowi przypomnieli o rozważnym i bezpiecznym zachowaniu się na drodze. Szczególnie skupili się na uświadomieniu maluchom, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

Funkcjonariusze opowiedzieli przedszkolakom na czym polega ich codzienna służba. Podkreślali, że zawsze mogą liczyć na pomoc policjanta na przykład w sytuacji, gdy się zgubią albo gdy dzieje im się jakaś krzywda.

Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach i chętnie zadawały pytania. Na zakończenie wizyty każdy przedszkolak otrzymał drobny upominek.