W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, koszalińscy policjanci spotkali się z dziećmi z mieleńskiego przedszkola. Zajęcia odbyły się pod hasłem ,,Bezpieczny Przedszkolak’’.

Policjanci z Wydziału Prewencji odwiedzili dzieci uczęszczające do Przedszkola w Mielnie, w ramach akcji „Bezpieczny Przedszkolak”.

W trakcie spotkania funkcjonariusze przypomnieli dzieciom podstawowe zagadnienia dotyczące ich bezpieczeństwa w przedszkolu oraz w domu. Wytłumaczyli jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia.

Policjanci podkreślali również, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych na odzieży wierzchniej. Dzięki takiemu małemu elementowi kierowca nawet z odległości kilkuset metrów może zauważyć pieszego. Dlatego każde dziecko otrzymało kolorowy odblask.

W trakcie wizyty mundurowi opowiadali przedszkolakom na czym polega praca policjanta. Maluchy mogły zapoznać się z umundurowaniem oraz sprzętem wykorzystywanym przez policjantów w trakcie codziennej służby.