W Zakładzie Karnym w Koszalinie odbyło się dwudniowe szkolenie dla funkcjonariuszy, które przeprowadziła policjantka z Wydziału Prewencji koszalińskiej komendy. Podczas szkolenia funkcjonariusze nie tylko poszerzyli swoją wiedzę na temat sposobów identyfikacji środków odurzających, ale także zapoznali się z nowymi, niekonwencjonalnymi sposobami kamuflażu substancji psychoaktywnych stosowanych przez przestępców.

Dwudniowe szkolenie zostało przeprowadzone przez kom. Magdalenę Marzec, specjalistę Wydziału Prewencji KMP w Koszalinie. W trakcie wizyty policjantka wykorzystała tzw. walizkę edukacyjną, która zawiera przedmioty najczęściej wykorzystywane do zażywania i dystrybucji narkotyków.

W trakcie szkolenia funkcjonariusze z Zakładu Karnego otrzymali praktyczne informacje, które będą pomocne w ich codziennej służbie, na temat objawów świadczących o zażyciu przez osobę środków odurzających lub substancji psychoaktywnych, identyfikacji tych substancji oraz ich wpływu na zdrowie i życie człowieka.