Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Koszalin

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego koszalińskiej komendy zorganizowali po raz kolejny działania ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego. Policjanci apelowali, aby kierowcy jeździli ostrożnie i dostosowali prędkość do warunków na drodze.

Już za kilka dni koniec wakacji, a więc możemy spodziewać się większego natężenia ruchu na drogach. Dlatego koszalińscy policjanci już teraz prowadzą działania ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego.

Mundurowi w trakcie prowadzonych działań zwracają uwagę na kierowców popełniających wykroczenia drogowe, w szczególności te, które mogą prowadzić do niebezpiecznych zdarzeń. Funkcjonariusze kontrolują stan trzeźwości kierowców, skupiają się na tych, którzy jadą z nadmierną prędkością lub nie stosują się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa.

Policjanci przekazują również cenne rady dotyczące podróży samochodem. Podkreślają, że należy sprawdzić wcześniej stan techniczny pojazdu, ustawienie świateł i wyposażenie. Z uwagi na wzmożony ruch na drogach, warto przygotować się wcześniej i pomyśleć o drogach alternatywnych. Dzięki temu, w przypadku utrudnień na drodze, spowodowanych pracami drogowymi czy zdarzeniem drogowym, będziemy mogli pojechać inną drogą.

Podczas kontroli policjanci z koszalińskiej drogówki wręczali każdemu kierowcy, który pomyślnie przeszedł badanie „na trzeźwość”, jednorazowe testy do sprawdzania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Dzięki takiemu urządzeniu każdy kierowca będzie mógł samodzielnie przebadać się przed jazdą samochodem.

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość i alkohol to przyczyny wielu niebezpiecznych zdarzeń na drodze, zwłaszcza tych najtragiczniejszych w skutkach!