Koszalińscy policjanci zatrzymali osiem osób, które zakłóciły przebieg meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami Gwardii Koszalin i Kotwicy Kołobrzeg oraz posiadały niebezpieczne przedmioty i wyroby pirotechniczne. Mężczyźni w wieku od 21 do 49 lat już usłyszeli zarzuty.

W minioną niedzielę policjanci zabezpieczali imprezę masową, jaką był mecz piłki nożnej pomiędzy klubami Gwardia Koszalin i Kotwica Kołobrzeg na stadionie miejskim w Koszalinie.

Do incydentu doszło jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek. Policjanci zabezpieczający mecz podjęli legitymowanie wobec zorganizowanej grupy osób, jako uczestników masowej imprezy sportowej, którzy zmierzali w kierunku stadionu. Wbrew obowiązującym przepisom czterech mężczyzn posiadało niebezpieczne przedmioty i wyroby pirotechniczne, w związku z tym zostali zatrzymani. Ponadto w trakcie meczu jeden z mężczyzn odpalił race dymną, a trzech innych wtargnęło na murawę boiska, czym zakłócili przebieg imprezy masowej.

Policjanci w wyniku podjętych czynności zatrzymali ośmiu mężczyzn w wieku od 21 do 49 lat.

Trzy osoby zostały doprowadzone do Sądu Rejonowego w Koszalinie, w celu przeprowadzenia postępowania w trybie przyspieszonym. Wyrokiem sądu nałożona została na nich kara grzywny oraz zakazy wstępu na imprezy masowe w postaci meczów piłki nożnej.

Wobec pozostałych postanowieniem Prokuratury Rejonowej w Koszalinie zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i poręczenia majątkowego.

Policjanci z całą stanowczością reagują i będą reagowali na wszelkie zakłócenia porządku podczas tego typu imprez.