Minął kolejny długi weekend na koszalińskich drogach. Dla mieszkańców był to czas relaksu i wypoczynku, natomiast dla policjantów to okres bardzo intensywnej pracy. Na drogach miasta i powiatu nie doszło do wypadku, natomiast odnotowanych zostało 48 kolizji drogowych. Mundurowi zatrzymali 13 nietrzeźwych kierujących.

Pomimo apeli nadal wielu kierowców jeździ brawurowo. Sporo jest też takich, którzy decydują się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu, ryzykując życie nie tylko swoje, ale również swoich bliskich i innych użytkowników dróg.

Policjanci pełniący służbę od środowego popołudnia nie tylko kontrolowali prędkość, ale także zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących oraz czy nie prowadzą samochodu będąc pod wpływem narkotyków. Mundurowi sprawdzali stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów, a zwłaszcza dzieci. Funkcjonariusze nie stosowali żadnej taryfy ulgowej dla piratów drogowych łamiących przepisy. We wspomnianym okresie 2 osoby straciły prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Podczas długiego weekendu na drogach miasta i powiatu koszalińskiego nie odnotowaliśmy wypadku, natomiast doszło do 48 kolizji drogowych.

W trakcie przeprowadzonych kontroli policjanci ujawnili 13 kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę samochodu pomimo wcześniej spożytego alkoholu. Niechlubną rekordzistką okazała się 33-latka, która kierowała audi w Sarbinowie mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Każdy z zatrzymanych nietrzeźwych kierujących musi liczyć się z odpowiedzialnością karną. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.