Wiatr, żaglówki, piękna pogoda, zachwycające krajobrazy i świetne jedzenie - argumentów za przyjazdem na Mazury nie brakuje. Nie brakuje również chętnych do takiego przyjazdu, ponieważ z roku na rok liczba gości odwiedzających ten malowniczy region rośnie. Coraz częściej wybierają oni mniejsze miejscowości i wioski zamiast najpopularniejszych turystycznych ośrodków.

Zanim jednak wybierzesz się na Warmię i Mazury warto dobrze zaplanować taki wyjazd, by na miejscu móc już tylko cieszyć się niesamowitym krajobrazem. Swoją podróż należy rozpocząć od wpisania frazy ‘dobry hotel Mazury’ w wyszukiwarce Google i znalezienie najlepszej opcji noclegowej. To jednak nie koniec planowania podróży - o czym jeszcze musisz pamiętać?

Lepszy słaby plan, niż brak planu - wyjazd na Mazury

Dobry hotel, najlepiej nad jeziorem to absolutna podstawa udanego wyjazdu. Równie ważną rzeczą jest przygotowanie odpowiedniego planu, z którego pomocą będziemy mogli wycisnąć maksymalnie wiele ze swojego urlopu. Powinien on nie tylko zawierać miejsca i atrakcje, które chcemy odwiedzić, ale także zawierać listę potrzebnych rzeczy, przewidywany budżet, a nawet plan awaryjny na wypadek słabej pogody.

Wyjazd na Mazury - jak się przygotować?

Co zabrać ze sobą na Mazury?

Mimo, że zamieszkamy w najlepszym hotelu na Mazurach to raczej nie planujemy spędzić w nim całego urlopu. Warto uwzględnić to już na etapie planowania i zabrać ze sobą odzież, która pomoże nam cieszyć się z mazurskich uroków, bez względu na warunki pogodowe. Co należy zabrać ze sobą?

  • buty do wody,

  • odzież przeciwdeszczową,

  • ubrania na każdą pogodę (upały, chłodniejsze dni)

  • atlas grzybów,

  • buty trekkingowe,

  • dresy i wygodną odzież do spacerowania,

  • strój kąpielowy oraz ręczniki

Lista niezbędnych rzeczy do zabrania może być jeszcze dłuższa - wszystko zależy od tego, jaki wypoczynek preferujemy. Osoby aktywne powinny zabrać ze sobą więcej odzieży sportowej, ponieważ mazurskie lasy są świetnym miejscem do biegania, czy też jazdy na rowerze. Z kolei pasjonaci zabaw muszą koniecznie zabrać ze sobą eleganckie ubrania, ponieważ w okresie wakacyjnym na Mazurach organizowana jest ogromna liczba koncertów, festynów i imprez.

Dobry hotel Mazury i wodne atrakcje

Najlepsze mazurskie hotele organizują dla swoich gości wiele wodnych atrakcji, zachęcając ich do aktywnego wypoczynku. Mowa tutaj przede wszystkim o żaglach, które na stałe wpisały się w krajobraz Warmii i Mazur. Cieszą się one sporą popularnością wśród turystów, którzy chcą poczuć wiatr we włosach na pięknych jeziorach.

Wyprawa na żaglówki wymaga zabrania ze sobą odpowiednich rzeczy. Mimo, że wiele dobrych hoteli nad jeziorem wyposaża turystów w kaftany, to na żagle dobrze jest zabrać wygodne rzeczy, których nie szkoda jest zamoczyć w wodzie. Dobrze jest zaopatrzyć się również w olejki do opalania, ponieważ słońce chętnie lgnie do pływających na wodzie.

Odwiedź atrakcję Mazur

Każda recepcja hotelu na Mazurach wyposażona jest w ogromną liczbę ulotek i plakatów zachęcających do odwiedzin turystycznych atrakcji regionu. Dobrze jest z nich korzystać, ale jeszcze lepiej samodzielnie przygotować plan zwiedzania - można to zrobić jeszcze przed wyjazdem lub już po przyjeździe do hotelu na Mazurach.

Co warto tutaj zobaczyć? Mazury to przede wszystkim ogromna ilość zabytków historycznych (zamków, ruin, fortów), a także piękne lasy, puszcze i parki. Odwiedzenie ich wszystkich jest niemożliwe podczas tygodniowego urlopu, dlatego tak ważne jest wybranie tylko najważniejszych miejsc. Pomóc mogą w tym doświadczeni przewodnicy z dobrych hoteli na Mazurach.