Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Koszalin

Policjanci z koszalińskiej drogówki prowadzą kontrole autobusów wycieczkowych. W efekcie takich kontroli drugi już w tym tygodniu autokar mający zawieźć dzieci na wycieczkę, nie wyjechał w swoją trasę. Policjanci ujawnili w nim uszkodzony układ hamulcowy oraz wyciek płynów eksploatacyjnych.

Policjanci z Koszalina przyjmują coraz więcej zgłoszeń dotyczących kontroli autobusów wycieczkowych. W ich trakcie funkcjonariusze sprawdzają między innym stan techniczny pojazdu, obowiązkowe wyposażenie oraz wymagane przepisami dokumenty. Poza tym, za każdym razem badany jest stan trzeźwości kierowcy, który wyrusza w trasę.

Podczas jednej z takich kontroli trzeźwość mężczyzny i posiadanie przez niego dokumenty nie budziły zastrzeżeń, ale pojawiły się takie podczas kontroli stanu technicznego pojazdu. W pojeździe policjanci ujawnili niesprawny układ hamulcowy oraz wyciek płynów. W efekcie autokar nie został dopuszczony do dalszej jazdy, a policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

Przypominamy o możliwości przeprowadzenia kontroli autokarów. W tym celu, zanim dzieci wsiądą do autobusu, należy skontaktować się telefonicznie z Wydziałem Ruchu Drogowego pod numerem telefonu 094 342 - 93 - 74 w godzinach od 7:30 do 15:30 na co najmniej dwa dni wcześniej przed planowanym terminem wycieczki.