Policjanci z koszalińskiej komendy spotkali się z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 18. Zorganizowane spotkanie było częścią działań profilaktycznych, których celem jest przypominanie zasad bezpieczeństwa podczas sezonu wakacyjnego.

Już za kilka dni zaczynają się wakacje, na które z niecierpliwością czekają dzieci i młodzież. Po miesiącach nauki rozpoczynają się dwa miesiące letniego wypoczynku. Jednak aby ten czas upłynął na beztroskiej zabawie koszalińscy policjanci już z końcem maja zaczęli odwiedzać szkoły na naszym terenie i przypominali o tym, jak bezpiecznie spędzić wakacje.

Mundurowi z Wydziału Prewencji spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 18, w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Policjanci przypomnieli dzieciom między innymi zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, prawidłowego przejścia przez jezdnię oraz omówili co należy zrobić gdy się zgubimy. Funkcjonariusze przestrzegali również uczniów przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk i organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach.

W trakcie wizyty policjanci zorganizowali konkurs rysunkowy z nagrodami. Tematem przewodnim było bezpieczeństwo dzieci podczas wakacji. Uczniowie doskonale poradzili sobie z zadaniem, rysunki były kolorowe i bardzo starannie wykonane.