Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Koszalin

Wraz z początkiem sezonu rowerowego zwiększa się zagrożenie kradzieży rowerów. Aby zapobiegać utracie jednośladu, warto go odpowiednio zabezpieczyć. W tym celu można zastosować różnego rodzaju zapięcia techniczne. Trzeba także unikać sytuacji, w której rower będzie pozostawiony bez odpowiedniej ochrony.

Nie istnieje stuprocentowe zabezpieczenie przed kradzieżą roweru, ale można w znacznym stopniu ograniczyć jego ryzyko zachowując się rozsądnie.

Nie ma zapięć nie do sforsowania, ale możemy zniechęcić potencjalnego złodzieja utrudniając mu kradzież poprzez zainstalowanie dobrego zabezpieczenia, które będzie inwestycją w bezpieczeństwo naszego roweru.

Z obserwacji policjantów wynika, że jednoślady giną najczęściej spod sklepów, z klatek schodowych lub innych łatwo dostępnych miejsc, w sytuacji pozostawienia roweru na tzw. "chwilę", bez żadnych zabezpieczeń i dozoru.

Oto kilka porad, jak ustrzec się przed kradzieżą i jak utrudnić działanie złodziejowi:

  • postaw na profesjonalne zabezpieczenie, warto skorzystać z mocnych blokad, nawet najprostsze zabezpieczenie może utrudnić kradzież,

  • dwa zabezpieczenia są lepsze niż jedno. Im więcej czasu zabierze złodziejowi pokonanie zabezpieczeń, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że stracisz swój rower,

  • zadbajmy o jak najlepsze zabezpieczenia naszej piwnicy – złodziej ma mało czasu, więc dobrze zabezpieczone piwnice będzie omijał,

  • miejmy oczy otwarte na to, kto wchodzi do naszej klatki schodowej. Często bez sprawdzenia, po usłyszeniu przyciśnięcia guzika domofonu, wpuszczamy do środka budynku rożne osoby, wśród których może znaleźć się złodziej,

  • o wszystkich podejrzanych osobach zauważonych w otoczeniu naszego bloku, które na przykład coś wynoszą z piwnicy, wchodzą lub wychodzą z niej bez powodu, zawiadamiajmy policję.

Policjanci z koszalińskiej komendy, wychodząc na przeciw potrzebom mieszkańców wyznaczyli dni, w trakcie których odbywać się będzie znakowanie wartościowych przedmiotów, w tym jednośladów.

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które chcą bezpłatnie oznakować swój sprzęt w każdy wtorek w godz. 14-18, w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie przy ul. Słowackiego 11.

Aby wykonać grawer na przedmiocie właściciel musi dysponować dowodem jego zakupu oraz swoim dowodem osobistym.

Pliki do pobrania

  • 1.13 MB