Policjanci z koszalińskiej komendy ostrzegają przed oszustami i złodziejami, którzy pukają do drzwi mieszkań starszych osób. W swoim działaniu są bezwzględni, gdyż nie dbają o to, że zabierają doświadczonym życiem ludziom jedyne, latami odkładane oszczędności.

Koszalińscy policjanci ostrzegają przed złodziejami, którzy okradają starsze osoby. Oszuści podają się za pracowników różnych firm i instytucji. Pod różnymi pretekstami wchodzą do mieszkań starszych osób, a następnie korzystając z ich nieuwagi, kradną pieniądze lub inne wartościowe przedmioty.

Tym razem ofiarą oszustki stał się 64-letni mieszkaniec Koszalina. Do jego mieszkania przyszła młoda kobieta, która podała się za pracownika socjalnego. Powiedziała, że wizyta dotyczy stanu zdrowia mężczyzny. W trakcie rozmowy poprosiła seniora o zrobienie herbaty. Kiedy mężczyzna był w kuchni kobieta wykorzystała jego nieobecność i zabrała z szuflady oszczędności.

64-latek zorientował się, że stracił 3 tysiące złotych dopiero po wyjściowy kobiety z mieszkania.

Opisane wyżej zdarzenie powinno być przestrogą dla wszystkich osób, które nie zachowują ostrożności w kontaktach z obcymi. By ustrzec się przed złodziejami, należy przestrzegać kilku podstawowych zasad.

Najlepiej nie wpuszczać obcych do mieszkania, szczególnie w sytuacji, gdy inni domownicy są nieobecni. Gdy osoby pukające do drzwi podają się za pracowników danej firmy lub instytucji należy prosić o okazanie identyfikatora czy legitymacji z imieniem, nazwiskiem, zdjęciem i pieczątką.

W razie podejrzeń i wątpliwości zaleca się natychmiastowy kontakt z Policją pod numerem 112.