Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie przeprowadzili ogólnopolskie działania SMOG i kaskadowy pomiar prędkości, w trakcie których kontrolowali kierowców między innymi na drodze krajowej nr 11. Szczególną uwagę zwracali na tych, którzy poruszali się z nadmierną prędkością, ale głównie skupili się na stanie technicznym pojazdów poruszających się po naszych drogach.

Policjanci z koszalińskiej drogówki po raz kolejny skoncentrowali swoje działania na eliminowaniu z naszych dróg piratów drogowych, ale także pojazdów wyposażonych w silniki emitujące szkodliwe substancje przekraczające dopuszczalne normy.

Podczas działań funkcjonariusze przypominali, że przepisy prawa nakładają na kierowców obowiązek poruszania się sprawnym pojazdem. Artykuł 66. ust. 1 pkt 3 ustawy - Prawo o ruchu drogowym stanowi, że pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie powodowało wydzielania szkodliwych substancji w stopniu przekraczającym wielkości określone w przepisach szczegółowych.

W przypadku stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd narusza wymagania ochrony środowiska policjant, zgodnie z art. 132 ust. pkt 1 lit. c cyt. ustawy, zatrzymał dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) pojazdu.

W trakcie prowadzonych działań mundurowi ujawnili 63 wykroczenia popełnione przez kierowców podróżujących tą trasą, a w związku ze złym stanem technicznym pojazdu zatrzymali 2 dowody rejestracyjne.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.